kerpe,kerpe satılık ev,kerpe alkan yapı

Değişen Kerpe...

Sevgili Kerpe tutkunları yeni yazacağım yazı için bir hayli düşündüm.Yazılarıma, Kerpe ile ilgili anılarımla mı devam etsem yoksa yeni Kerpe'den mi bahsetsem diye ama, yeni Kerpe'den bahsetmeye karar verdim..Kerpe, İstanbul'a 150 km uzaklıkta yer alan, harika bir denize sahip , çam ağaçlarıyla dolu bir ormana sahip olan muhteşem bir tatil kasabasıdır. Aslında Kerpe'nin asıl güzelliği hafta içi daha çok hissedilmektedir.Cuma akşamından itibaren Pazartesi sabahına kadar çok fazla bir doluluk yaşanmakta, tüm pansiyonlar,oteller ve kiralık evlerin hepsi dolmaktadır. Özellikle son iki senedir. Kerpe'nin o muhteşem denizine girmek için,günü birlik gelenler daha çok büyük kumsalı tercih etmekte, yerli halkı ise daha küçük olan küçük kumsalı yada KerpeDiem'in önündeki kumsalı tercih etmektedir. Özellikle hafta sonları gelen günü birlikçi gençlerin çoğu ise Kartal Kayalıklarından atlamayı tercih etmekte ama sonuç bazen vahim bir şekilde de bitebilmektedir.Özellikle birbirine gösteriş yapmak ve genç kızlara hava atmak isteyen genç delikanlıların atlamaları sonucu yaralanmalar ve ölümler olabilmektedir.

Kerpede yerli halkın ve dışarıdan gelen insanların rahatça alışverişlerini yapabileceği çeşitli mini marketler ve bunun yanı sıra Şok,A101 ve Migros bulunmaktadır.Bakkalı,kasabı,fırını,pansiyon ve otelleriyle turizmde kendine bir yer edinmeye çalışmaktdır Kerpe.Yerli halk çarşamba günleri , Kerpe'ye 13 km. uzaklıkta bulunan Kandıra'ya pazara gitmektedir. Ben, İstanbulda öyle büyük bir pazarın olduğunu sanmıyorum, özellikle Kandıra köylerinde bahçelerinde yetiştirdikleri sebze ve meyveleri burada satmaktadırlar. Kandıra'nın yoğurdu ve özellikle Kandıra peyniri yenilmeye değer lezzettedir. Yolu bu pazara düşenlere rahatlıkla tavsiye edebilirim. Kerpe'ye kalmaya gelenlere, yine Kerpe'ye 10 km uzaklıkta olan Kefken'i, Cebeci' yi, Kumcağız'ı gezmelerini söyleyebilirim.

Sevgili Kerpe tutkunları bu yazımda sizlere yenilenen Kerpe'den bahsetmeye çalıştım.Geçen yazımla, bu yazımı karşılaştırırsanız, geçen yıllar içinde ne kadar çok şeyin değiştiğini göreceksiniz.Aslında değişim gerekli, biz insanlar da sürekli bir değişim ve gelişim içindeyiz. Zannediyorum ki, Kerpe de bu değişime ayak uydurmaya çalışıyor. Sevgili Kerpe tutkunları yeni Kerpe ile ilgili yazımın sonuna gelmiş bulunmaktayım. Hepinize güzel bir yaz geçirmenizi diliyorum.Sevgiyle kalın...

kerpe kartal kayalıkları