Kısa Süreli Tatillerin Adresi Kandıra’da Gezilecek Yerler

 

Kandıra, Kocaeli şehrinin doğal güzellikleri ile dikkat çeken ilçelerinden biridir. Türkiye’nin saklı güzelliklerinden biri olan Kandıra, İstanbul’a yakın olan konumu sayesinde de kısa süreli tatillerin vazgeçilmez adreslerindendir. Tertemiz denizi, yemyeşil doğası ve güler yüzlü yerel halkı ile ilçenin huzur dolu atmosferinde keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Dört mevsim çevre şehirlerden ziyaretçilerin uğrak noktası olan ilçe özellikle hafta sonu tatil planlarının yapıldığı yerlerin başındadır. Ağaçlarla kaplı yemyeşil doğası ve  denize kıyısındaki muhteşem güzellikleri ile Kandıra gezilecek yerler listemize göz atarak gezi rotanızı tatile çıkmadan oluşturabilirsiniz.

1.   Pembe Kayalar

Pembe Kayalar, Kefken sınırlarında yer alan ilgi çekici bir doğal oluşumdur. Harika bir manzaraya ev sahipliği yapan kayalar; Kandıra gezilecek yerler listenizin en başında olması gereken yerlerden biridir. İsmini olağanüstü renginden alan bu doğal oluşum, ilginç jeolojik yapısı ile dikkat çekmektedir. Gün ışığında pembe rengini alan kayalar, suyun içerisinde yumuşak bir haldeyken, sudan çıkarılınca form değiştirerek sert haline dönmesiyle de ziyaretçilerde hayranlık uyandırmaktadır. Kamp yapmak içinde oldukça güzel bir ortam sunan Pembe Kayalar; dalış ve olta balıkçılığı yapmayı sevenlerin de uğrak noktasıdır. Sunduğu muhteşem manzaralar bile kayaları ziyaret etmek için yeterli bir nedendir.

2.   Cebeci Plajı

Kandıra’nın Karadeniz’e bakan noktalarından biri olan Cebeci Plajı, dört mevsim doğayla bütünleşmek isteyen yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. Karadeniz’in yemyeşil doğası ile birleşerek eşsiz güzellikler sunan plaj tatilcileri cezbetmektedir. Sakin ve sıcak kumsalına eşlik eden temiz denizi ziyaretçilerin bu plajı tercih etmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Plajı ailece veya arkadaşlarınızla yaptığınız günübirlik seyahatlerinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

3.   Sardala Koyu

Kandıra İlçesi’ne bağlı olan ve Cennet Havuzu olarak da bilinen Sardala Koyu, göz kamaştırıcı manzarası ile muhteşem bir yerdir. Özellikle doğal güzellikler arasında kamp yapmayı seven gezginlerin ziyaret ettiği koya gidenler ormanın engebeli arazisinde yürüyüş yapma fırsatı da bulabilmektedir.

4.   Tahtalı Göleti

Türkiye’nin en büyük 6. göleti olmasının yanında doğa tutkunlarının en çok tercih ettiği yerlerden olan Tahtalı Göleti, Kandıra gezilecek yerler listenizde olmayı hak edecek güzelliktendir. El değmemiş doğası ile kendine hayran bırakan gölete gittiğinizde daha önce böylesi bir güzelliği görmediğinizi düşünebilirsiniz. Bu bölgede uzun doğa yürüyüşleri yapabilir ve temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca sevdikleriniz ile eğlence dolu bir piknik için de Tahtalı Göleti ideal lokasyonlardan biridir. Çocukların toprak ve yeşillik içerisinde rahatça oyun oynayabileceği Tahtalı Göleti’nin rahatlatıcı atmosferinden faydalanarak, yorgunluğunuzu veya stresinizi atabilirsiniz.

5.   Kerpe

Kerpe, Kandıra’ya bağlı harika bir sahil beldesidir. Beldenin en yüksek noktası olan Babadağ adındaki zirveye çıkarak panoramik şekilde doğayı izleme fırsatı bulabilirsiniz. Sıcakkanlı halkı ve doğal güzellikleri ile sizi baştan çıkaracak beldenin her köşesi ziyaretçilerini cezbetmektedir. Ayrıca Kerpe, Karadeniz’in sularında yüzmek isteyen ziyaretçilerin yaz aylarında sıkça tercih ettiği yerlerden biri olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

6.   Seyrek Kalesi

Kerpe’de yer alan Seyrek Kalesi Bizans Dönemi’nden kalma oldukça etkileyici bir yapıdır. Antik liman kalesinin, geçmişte iki koya hakimiyet kurulması amacıyla inşa edildiği bilinmektedir. Kale ayrıca geçmişten günümüze kadar iskele olarak da kullanılmıştır. Kale içerisinde II. Dünya Savaşı’nda kullanılmış olabileceği düşünülen siperler de bulunmaktadır.

7.   Kumcağız Koyu

Sığ denizi ile her zaman ilgi çeken Kumcağız Koyu, Kandıra gezilecek yerler listenizde yaz tatili için mutlaka yer alması gereken lokasyonların başında gelmektedir. Tamamen kumdan oluşan plajı yaklaşık 1,5 kilometre uzunluğundadır. Denizin suyu o kadar berrak ve temizdir ki içindeki canlıları rahatlıkla görebilirsiniz. Tatilde dinlenmeyi amaçlayanlar için oldukça sessiz olan bu koyu mutlaka görmenizi öneririz.

Kerpe Kaptan Otel-Kerpe

Reklam
Kerpe Kaptan Restaurant-Kerpe

reklam2