kerpe,kerpe satılık ev,kerpe alkan yapı

Aralık Biterken Kerpe

Sonbaharın ılık havaları artık Kerpe’de yerini soğuk rüzgarlara bıraktığı zaman işte kış Kerpe’ye şimdi geldi diyebiliriz. Ağaçlar yapraklarını bir bir döktüğünde artık vakit Aralık ayıdır. Deniz o masmavi rengini kaybetmiş, artık daha yeşil ve yağmur sularının etkisiyle kahverindi bir tona bürünmüştür. Sahil oldukça sesiz ve sakindir, Güneşin kısa süreli yüzünü gösterdiği günlerde kordonda hemen bir kıpırdanma olur yakın bölgede oturan Kerpe müdavimleri kısada olsa bir deniz havası için Kerpe’ye gelirler ve bi küçük canlılık olur.

Aralık ayı ile Kerpe haftasonları için artık şehirden bir kaçış noktası haline gelir. Restoranlar yazlara göre daha sıcak sohbetlere ev sahipliği yapar. Hava soğuk ama mekanlar oldukça sıcaktır. Sobaların kurulu olduğu Kerpe restoranları lezzetli Karadeniz balıklarının kokuları ile enfestir. Kordonda çay ve kahve keyfi soğuk havalar ile daha zevkli bir hal alır.

Kış boyunca daha çok yağmur yağar, kar Aralık ayında neredeyse çok nadir görünür. Gece – gündüz sıcaklık farkı çok azdır. Güneşli ve rüzgarsız günlerde Kerpe oldukça sakin ve güzeldir. Doğa yaz için dinlenmeye çekilir. Güneş bu ayda kumsalın tam karşısından batar. Kordondaki kafelerde akşam romantizm yapmak isteyen çiftler için oldukça iyi fotoğraflar verir.

 

kerpe aralık kerpe plaj

kerpe yılbaşı kerpe sahil

kerpe otel kerpe pansiyon

kerpe otelleri kerpe 2018 yılbaşı