kerpe,kerpe satılık ev,kerpe alkan yapı

Kerpe Yoluna Trafik Işığı Konulacak

Son günlerde birçok defa kaza olan ve haber sitelerine haber olan Kerpe-Kefken sapağı ile ilgili Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından bir basın açıklaması ile konuya açıklık getirdi.

Karayolları Genel Müdürlüğü yol ağında bulunan Kandıra-Kefken Yolu Kerpe Kavşağı’nda sık sık trafik kazalarının meydana geldiği ve kazalar için önlem alınmadığından bahsedilmektedir.

Söz konusu kavşakta trafiğin yavaşlaması için tüm trafik işaretlemeleri yapılmış olup, meydana gelen kazalar sürücülerin trafik kurallarına uymaması ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürecek davranışlarda bulunmasından kaynaklanmaktadır.


Bununla birlikte, Kuruluşumuz ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi arasında yapılacak bir protokol ile ilgili kesime sinyalizasyon sistemi kurulumu çalışmalarına yıl içerisinde başlanacaktır.


Ayrıca, Kandıra – Kefken (D020) Devlet Yolu’nun yeniden projelendirilmesi için çalışmalarımız devam etmekte olup, proje onay aşamasındadır. Hazırlanmakta olan yeni proje ile, kazaların meydana geldiği mevcut yol terk edilerek, farklı bir güzergâhtan yüksek standartlı ulaşımın sağlanması hedeflenmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurur, iyi günler dileriz.

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BİRİMİ

karayolu kerpe

kerpe,kerpe satılık ev,kerpe guralp yapı