kerpe,kerpe satılık ev,kerpe alkan yapı

Gezginlerin Kerpe Notları

Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı Kerpe’nin en çekici tarafı hırçın Karadeniz dalgalarının neden olduğu kayaların harika görüntüsü... Karadeniz'in batıya bakan bu tek koyunun deniz fırtınalı da olsa dalgasız kaldığını söylemek mümkün. Biz Şubat ayında kolay kolay denk gelmeyecek böyle bir havayı fırsat bilerek yine evimize yakın bir yerlerde biraz kafa dinlemek istedik.

Yazın çok çok kalabalık olduğu bilinen bu küçük tatil beldesinin bizce en güzel zamanını yakaladık. İnsanları sayabilirsiniz şu an. Pek çok market, kafe ve restoranı olan Kerpe’de bu mevsimde ve özellikle hafta içi seçenekler biraz azalıyor ama bu daha dingin, daha kendinizle kalmanız demek karar vermenin yorgunluğunu düşünürseniz...

Dalga ve rüzgarın etkisiyle oluşan falezler. Bir de üstüne yüzüme yansıyan muhteşem bir gün batımı. Kerpe, İstanbul'a 2 saatlik araç mesafesinde. Buna karşın daha önce neden Kerpe'yi keşfetmemişim diye kendime kızıyorum. Daha gidilecek çok yol, çok şehir var demek. .

Kerpe Haziran-Temmuz- Ağustos aylarında çok kalabalık, hele ki haftasonu. Siz hiç Kerpe'ye gittiniz mi? Daha henüz gitmediyseniz mutlaka ilk baharda bir keşfe gidin daha sonra zaten gitmek için her fırsatı kollayacaksınız Kerpe sizlere anlatılandan ve gösterilenden daha güzel sessiz sakin bir bakir sahil beldesidir….