kerpe,kerpe satılık ev,kerpe alkan yapı

Ocak Ayında Kerpe Nasıl Olur

Kış mevsiminin yüzünü iyiden iyiye gösterdiği bugünlerde Kerpe ve diğer yakın koylar en sesiz zamanlarını yaşar.Bu mevsim huzuru beraberinde getirse de Kerpe sokakları ciddi anlamda boş ve tanhadır. Esen sert rüzgarlar ve yağan yağmurlarla güneş yüzünü bulutların arkasına gizlemiştir. Martılar ve rüzgarların sesi sahili boydan boya kaplar. Kumsalda artık sadece martı ayak izleri ve yosunlar vardır. Soğuk günlerde artık klimaların ısıtmaya yetmediği evlerde soba bacalarından dumalar tütmeye başlamıştır. Kerpe Kayalıklarında dalga ve rüzgar eşliğinde deniz tüm hırçınlığını ortaya çıkarmaktadır.

Kerpe’yi Ocak ayında dahi seven pek çoktur. Kar kış demeden Kerpe tutkunları bu soğuk mevsimde güneş birkaç saatliğine bile olsa yüzünü göstermesi ile keyfini çıkarmaya Kerpe gelirler. Bir başka tutkun grup ise balıkçılardır.Balıkçılardan sonra Kerpe’de çay ve yemek molası verenler arasında avcılar gelir. Ayrıca konaklamalı misafirlerde hafta sonu havanın biraz ılık olması ile Kerpe’ye gelirler. Günübirlik ve hafta sonu açık olan Kerpe otellerine kafa dinlemeye gelenleri sahilde ellerindeki kahvelerden çabucak tanıyabilirsiniz. Yaz ile kıyaslanmasa da Kerpe bu aylarda ziyaretçi çekmeye devam eder.

Ocak ayı Kerpe için kar yağışı demektir. Her yıl olmasa dahi birkaç gün bu ayda Kerpe kara teslim olur. Beyaz ve mavinin buluşması kadar güzel daha ne olabilir ki. Kar sahillere ayrı bir güzellik katar. Çam ağaçları kartpostalvari görüntüler sunarken, sahilde kar topu oynayan insanları görmek Kerpe’de kış turizmi izlenimi veriyor. Kısacası kar bu bölgeye en az sıcak yaz günleri kadar yakışıyor.

Ocak ayı Kerpe’ye yolu düşenler sıkı giyinmeyi ihmal etmesin.

kerpe kış mevsimi ocak ayında kerpe

kışın kerpe kerpe karlar altında