Atlı Jandarmalar Kerpe Sahinde

Kapkaç, hırsızlık gibi asayiş olaylarına karşı kısa sürede müdahale edebilen atlı jandarmalar, Kerpe sahillerinde yerli ve yabancı halka güven veriyor.

Yaz aylarında binlerce tatilcinin tercih ettiği Kerpe ve diğer Kandıra sahillerinde, deneyimli ve özel eğitimli atlı jandarmalar halkın güvenliğini sağlamak için görev yapıyor. Yaklaşık 7 yıl önce Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı’na bağlı özel eğitimli atlar ve deneyimli binicilerden oluşan 3 atlı jandarma timi Kandıra’nın Kerpe, Kefken ve Cebeci plajlarında ilk kez görev yapmıştı. Sahillerde kuş uçurmayan atlı jandarmalar, bu sezon da yeniden sahillere geri döndü. 

VATANDAŞ HER YAZ TALEP EDİYOR
Deneyimli astsubay binicilerden oluşan atlı jandarmalar, halkın yoğun olduğu bölgelerde aralıksız devriye geziyor. Atlı jandarmaları karşısında gören vatandaşlar, şaşkınlık yaşasa da atlara ve jandarmalara büyük ilgi gösteriyor. Ağustos ayının ortasına kadar Kandıra sahillerinde görev yapacak olan atlı jandarma timi, daha sonra Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığına geri dönecek. Tatilciler bu uygulamanın kendilerine güven verdiğini belirterek her yaz Kandıra sahillerinde atlı jandarma timlerinin görev yapmasını talep ediyor.

 

jandarma kerpe

Kerpe Green Butik-Kerpe

Kerpe Kaptan Otel-Kerpe

Yolcunun Yeri-Kerpe

Kerpe Alper Apart Otel

Murat Baklava Kebap-Kerpe

Kerpe Kaptan Restaurant-Kerpe

Dünya Güzeli Butik Otel-Kerpe

Kerpe Kervan Otel-Kerpe