Kurban Bayramı Tatilinde Kerpedesin!

kerpe kurban bayramı

Yaz mevsimin artık son günlerine girdiğimiz şu günlerde Kerpe Kurban bayramı hareketliliği çoktan başladı. Havalar gayet sıcak ilerliyor, deniz suyu sıcaklığı 26 derece ve yaz mevsimi bitti tatil gitti derken bu sezonun belki son en kalabalık günleri başlıyor. Kerpe yaz tatiline hiç ara vermeden devam ederken bayram tatili ile plajlarda yoğunluk hat safhaya ulaşacak.

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmaması havaların güzel olması ile Karadeniz kıyılarına ilgiyi artırıyor. Kerpe Karadeniz kıyılarının en popüler tatil beldelerinin başında geldiği için oldukça yoğun bir bayram tatiline hazır. Yaz boyu hizmet veren Kerpe restoranları ve Kerpe kafeleri menülerini çıkarmaya devam ediyor. Deniz, kum ve lezzetli balıklar ve siz…

Ağustos ayında Kerpe deniz suyu sıcaklığının en yüksek olduğu zamandır. Gündüz hava sıcaklığı mevsim normalleri ve yer yer üstünde olacağından uzaklara tatile gitmeyenler için Akdeniz ve Ege sahillerini aratmayan bir deniz ve plaja Kerpe sahiptir. Kerpe Kayalıkları hem daha sakin, hemde balık avlamak için artık daha uygun durumda.

Yaz mevsiminin son günlerinde Kerpe denize girmenin yanı sıra doğa yürüyüşü ve çadır kamp aktiviteleri için oldukça iyi bir zamanlama. Geceleri yaz aylarına göre biraz serin geçen Kerpe’de kamp kurmak isteyenlerin uyku tulumuna ihtiyaçları olabilir. Kamp kurmak için bir çok boş alan mevcut veya özel çadır kamp alanları vardır.

Kurban Bayramında hem tatil yapıp hemde kurban kesmek isteyenler için Kerpe tatili iyi bir seçim. Kandıra ve köylerinde kurban kestirmek oldukça kolay. Bunun için Kefken ve Kandıra kasaplarından yardım alabileceğinizi unutmayın. Hem tatil hem kurban Kerpe’de oldukça rahat olacaktır.

Bayram tatilinin uzun olması havaların iyi gitmesi ile Kerpe Otellerine olan ilgi oldukça iyi. Erken yer ayırtmanızı tavsiye olunur. Kerpe İstanbul gibi bir şehre 150 km’lik mesafesi ve harika bir doğaya sahip oluşuyla oldukça ilgi gören bir tatil yöresi olduğundan Kerpe konaklama seçeneklerine erken göz atmakta fayda var.
Bol denizli, bol güneşli bir bayram tatili dileğiyle…

kurban bayramında kerpe

Kerpe Green Butik-Kerpe

Kerpe Kaptan Otel-Kerpe

Yolcunun Yeri-Kerpe

Kerpe Alper Apart Otel

Murat Baklava Kebap-Kerpe

Kerpe Kaptan Restaurant-Kerpe

Dünya Güzeli Butik Otel-Kerpe

Kerpe Kervan Otel-Kerpe