Kerpe'de Sokak Köpekleri İlgi Bekliyor

Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı Kerpe tatil beldesinde zorlu bir kış geçiren ve bu süre zarfında hem açlıkla hem de hava şartları ile mücadele eden sokak hayvanlarının hali görenlerin içini sızlatıyor. Başta kedi ve köpekler olmak üzere çetin geçen kış aylarını atlatmayı başaran hayvanları gören Kerpeliler yetkililerin bir an önce beldeye gelerek her türlü hastalığa maruz kalmış hayvanların tedavilerinin üstlenilmesi konusunda yetkililerden ilgi bekliyor.

Okulların kapanmasıyla her sene olduğu gibi bu sene de tatilcilerin yoğun ilgisiyle karşılaşması beklenilen Kerpe’de halk sağlığını tehdit edebilecek hale gelme ihtimali bulunan hastalıklı hayvanların zaman geçirmeden derhal korumaya alınarak sağlıklarına kavuşturulması ve uzmanların bu konuda hassasiyet göstermesi isteniyor.

Duyarlı bir davranış örneği gösterip bu haberi yapmamızı sağlayan Aylin Hanım'a ve Fatoş Hanım'a Teşekkür ederiz.Bizlerde KerpeRehberi olarak hem Kerpe muhtarlığı ve Kandıra Belediyesi ile bu haberimizi paylaşarak bir an önce çözüme kavuşturulması için elimizden geleni yapacağız...

kerpe köpekleri

kerpe sahili