Okullar Kapandıktan Sonra Başlıyor

Kocaeli Büyükşehir İtfaiyesi bünyesinde görev yapan KOSKEM, 2019 yaz deniz sezonu için Kerpe'de çalışmalarını hummalı şekilde sürdürüyor.

 

Kerpe’nin halk plajları, dünyanın en güzel plajlarını aratmıyor. Akdeniz sahillerinde görülebilecek ender güzellikteki plajlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin eli değince cazibe merkezi haline geldi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Kocaeli Su Kazaları Engelleme Merkezi(KOSKEM) de 2019 deniz sezonunu, eğitim öğretim döneminin bittiği hafta başlatacak. Yazın 1 milyondan fazla turisti ağırlayan sahillerde vatandaşlar, 15 Haziran 2019 tarihinden itibaren yeni deniz sezonunun tadını çıkaracak.

VATANDAŞLARIN GÜVENLİĞİ İÇİN ÖNLEMLER ALINIYOR
KOSKEM, 2019 yılı deniz sezonu cankurtaranlık projesi için ilk toplantısını geçtiğimiz ay yapmıştı. Toplantıya katılan kurum, Gönüllü İtfaiyeci ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yeni sezonda yapılacak çalışmalar hakkında istek, görüş ve önerileri değerlendirirken 15 Haziran 2019 tarihinde yeni deniz sezonunun açılacağını karar almıştı. Hummalı çalışmalarını sürdüren KOSKEM, bir yandan havuzlarda cankurtaranlık eğitimleri verirken bir yandan da vatandaşların can güvenliği için sahillerde gerekli önlemlerin bir bir alındığını belirtti.

MAVİ BAYRAKLI KERPE PLAJLARI
2016 yılında ilk Mavi Bayrağını alan Kerpe Plajı, Bu yıl ise Kerpe Miço Koyu Kadınlar Plajı, Mavi Bayrak aldı. Kerpe’de mavi bayraklı plajların sayısı 2’ye yükseldi.

HAFTANIN 7 GÜNÜ CANKURTARANLIK HİZMETİ
15 Haziran 2019 Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak yeni sezon, 8 Eylül 2019 Pazar günü saat 18.00’de sona erecek.Sezon boyunca hem Kerpe halk plajında hemde Kerpe Miço Kadınlar plajında cankurtaranlar görev alacak.