Komoto Motofest Başlıyor Kaçırmayın...

motofest kerpe

Kocaeli Komoto tarafından geçen yıl birincis düzenlenen MotoFest Kocaeli bu yıl yine adından çok söz ettireceğe benziyor.
Bu yıl festival alanı olarak Kandıra’nın tatil yörelerinden olan beldesi Seyrek tercih edilmiştir. Motosikletçilerin bahar ve yaz döneminde uğrak bölgesi olan Seyrek'de bir çok faaliyet yapılabilmektedir.

İstanbuldan ulaşım olarak iki alternatifi bulunduğu için hem tur ve arazi tipi motor kullanıcılarının hem de hız ve yol tipi motor kullanıcılarının ilgi odağı olmayı başarmıştır. Şile ve Ağva üzerinden ulaşım sağlayan enduro ve touring motor sahipleri Kocaeli halkının çoğundan daha iyi araziyi ve bölgeyi tanımaktadır. Buna karşılık İstanbul'dan otoyol ile ulaşım sağlayıp Kandıra'nın virajlı yollarından bölgeye ulaşmayı tercih eden bir çok sürat motoru sahibi'de yaz aylarında birden fazla geziyle konvoy halinde Seyrek ve diğer sahilleri ziyaret etmektedir. Doğa hayranları ve bölgenin güzelliğini bilen diğer illerden'de katılımcılar sık sık bölgeyi ve eşsiz doğasını ziyaret etmektedir.

Komoto festival alanı olarak Seyere'de kendine ait plajı bulunan özel mülk 100 dönümlük arazi kiralanmıştır. Arazi içerisinde hem sahne, yeme-içme alanı ve standların bulunabileceği düzgün bir açıklık, hem de çadır konaklama için ağaçlık alanlar bulunmaktadır. Günlük hijyenik ihtiyaçları karşılamak amacı ile tesisler de bulunmaktadır.
Festival dahilinde alan içerisinde yeme-içme yanı sıra bir çok stand ve etkinlikte bulunacaktır.
Bunlardan bazıları:
• Motosiklet ürün ve aksesuarlarının sergileneceği standlar
• Motosiklet giyim standları
• Yöresel ürün standları
• Motosiklete yönelik düzenlenecek eğitimler
• Tabacco shop ve sıcak-soğuk içecek standları
• Araç yıkama alanları vb.
Komoto Festival için 3 günlük süre öngörmüştür. (20-21-22 Temmuz 2018). Tarih seçiminde yazlık alanların en yoğun kullanıldığı süre olan ağustos ayı dikkate alınmıştır. Temmuz ayı içerisinde ise bölgenin en yoğun olduğu haftasonu seçilmiştir. Bu bağlamda hem Kandıra için hem de Seyrek ve diğer tatil beldelerinin tanıtımında etkili bir faktör olacaktır
Festival Katılımcıları
Festival sürecinde katılımcı beklentisi 5000-8000 motosiklet sürücüsü civarındadır. Katılımcı sayısı hesaplanırken dikkate alınan kriterler ise bölgenin ulaşılabilirliğindeki kolaylıklar ve KoMoTo'nun çevre illerdeki saygınlığıdır. Motosiklet kültürünün yaygın olduğu illerin ortasında bulunması da ulaşım ve konaklama için ayrıca bir çekicilik katmaktadır. Bu anlamda da geniş bir kitleye Kocaeli ilinin doğal güzellikleri, kültürel ve tarihi alanları hakkında tanıtım yapılmış olacaktır.
Katılımcıların Kocaeli ve Sponsorlara Katkıları
Her ne kadar motosiklet kullanmak bir hobi olsa da insanlar hayatlarını idame ettirebilmek için çalışmak zorundadırlar. Motosiklet hobi olarak pahalı bir hobi sayılacağından finanse edilmesi bir çok hobiye göre daha meşakkatlidir. Bu nedenle katılımcılar orta ve üst tabakadan olacaklardır. Bunun yanı sıra her meslek grubundan kişiler hobi olarak motosiklet kullanımını seçmiştir. Dolayısıyla her meslek grubundan ve her ticaret kolundan katılımcılar festival dahilinde bulunacaklardır. Her ne kadar ortak payda motosiklet olsa da neredeyse tüm iş kolları için reklamların olumlu geri dönüş sağlayacağı aşikardır. Zira Kocaeli'de faaliyet gösteren KoMoTo bünyesinde inşaat,bilişim,nakliye,lojistik,üretim vb bir çok meslek dalından üye bulunmaktadır. Tıpkı KoMoTo gibi bir çok dernek ve klüp yapılan toplantılar ve organizasyonlar sonucu festival sürecine canı gönülden destek vereceğini bildirmişlerdir.

Hafta sonu gerçekleşecek olan festivale Yirmi7,Retrobüs,Karambol,Melih Kahveci ve dünyaca ünli keman Virtüözü Canan Anderson sahne alacak.
Gündüz deniz kum ve güneşin tadını çıkaracak olan katılımcılar akşam ise konserler ile eğlencenin zirvesi yaşanacak

Festival alanına ulaşım mesafeleri
• İstanbul Kadıköy : 147 KM - 1 saat 57 dakika
• İstanbul Beşiktaş : 161 KM - 2 saat 3 dakika
• Sakarya : 56,3 KM - 55 dakika
• Yalova : 125 KM - 1 saat 55 dakika
• Bursa : 217 KM - 3 saat 14 dakika
• Eskişehir : 240 KM - 3 saat 12 dakika
• Zonguldak : 181 KM - 3 saat 11 dakika
• Düzce : 124 KM - 1 saat 55 dakika
• Bolu :177 KM - 2 saat 26 dakika

motofest kerpe otel