Hayalimdeki Kerpe...

Dünden kalan yarım uykumdan uyanıp aldım kağıdı kalemi elime.Rüyalarımda gördüklerimi yazmak için.Kahve bardağından çıkan duman bir evin bacasını anımsattı.Kendi evimde buldum kendimi birden elimde kağıt ve kalemle. Tanıdığım herkes ordaydı.Hayallerimindeydim en doruk noktasında gene yerini aldı Kerpe.Sadece onu hayal etmeye başladım.Şimdiki halini ve hayallerimdekini harmanlayarak tekrardan akmaya başladı Kerpe kalemimden kagıda.Resmini çizmeye başladım bende


Uzunca bir sahil olmalı diye düşündüm.emaneten monte edilmis bir tahta parçası gibi değil.Bütün denize göğüs germişçesine bir edayla geniş ve büyük olmalı.güneşin yüzünü göstermesiyle daha önce resmedilmemiş bir tabloyu anımsatmalı güneşten korunmak için kurulan şemşiyeler o sahilde.martıların mola yeri olan,çocukların koşustugu, yurdum insanından kareler taşıyan bir fotoğraf albümü gibi yani.Belli aralıklarla ufak tefek kafeler sonra.buz gibi su diye bagırarak kumsalda dolasanlara zabita korkusu veren kafeler.denizle yarışmalı serinlemek isteyenleri kendine çekmek için.


Kumsaldan yukarı doğru çıktıktan beş-on adım sonra hiç bitmesinin istenmeyeceği bir yürüyüş yolu olmalı . Akşam saatlerinde dedeler torunlarını gezdirsinler diye.bebek arabalarının tekerleklerinden oluşan bir orkestrası bulunmalı bu yolun. Aynı zamanda banklarla süslenmeli bu yol. Oturup denizin eşşiz kokusunu rüzgara katıp içmek için. Ve restaurantlar kafeler incik boncuk dükkanları kuşatmalı buraları. Öyle bir hazırlanmalıki balık bu restaurantlarda tadına bakanların dillerinden aktarılıp kilometrelerce ötelerden müşteri çekmeli.kimi zaman gol sesiyle kimi zaman okey taşlarının dizilim sesinin geldiği kafeler olmalı. Bunlar olurken 3 çayım var diye seslenmeli garson ocak başına iki sevgili o kafede birbirine aşkı ilan ederken.yada bir baba çocuklarına dondurma ısmarlamış kafede keyifle yorgunluk atmalı. Yorgunluk atmak bile keyif vermeli.


Eğlence adına akla gelebilecek ne varsa hepsi mevcut olmalı. Özellikle gencler için olmalı. Kanları kaynayan yerlerinde duramayan delikanlılar ve genç kızlar için. Discolar bilardo ,bowling salonları spor aktiviteleri için müsait alanlar hepsi tahsis edilmeli tüm yılın okul yorgunlugunu ve ders stresini atmak isteyen genclere.hergün yeni animasyonlar yeni aktiviteler yarısmalar düzenlenmeli.Hem katılanlar eğlensin hem izleyenlere seyir zevki sunsun diye.Büyükçene bir lunapark. Çarpışan arabalar pamuk helva allıgüllü elma şekeri satıcıları donme dolap daha neler neler… abileri ablaları dısarda gezerken minik yumurcaklarında eğlenmeye hakkları oldugundan dolayı.
Çevre düzenlenmesi olmalı tabiki bunların hepsi olurken. Yollar yeni utulenmis gibi hepsi asfalt, kaymak gibi olmalı.marşa basmadan kaymalı arabalar yollarda.Hamdi Amca eve toz girmesin diye eline hortum alıp yolu sulamamalı. Agaçlarla çiçeklerle zenginleştirilmeli o yollar.Serin balkonda uyumak şekerleme yapmak isteyenlere gölgelerini esirgemeyen agaçlar dikilmeli.hangi boyayaları karıştırırsan karıştır elde edemeyeceğin renkte olmalı ekilen çiçekler.Dalından koparılıp sevgililiye verildimi var olan aşkı perçinlemeli güller.denizin ve çiçeklerin kokusu yakalamalı en unlu laborantların deneylerle dahi elde edemiyeceği bir esansı.


Daha neler neler özetlemek istedim sadece.Kısacası benim hayellerimden taştı adete kerpe belli bir zaman zarfı içinde. Tüm hayellerden taşmalı ve tasıyordur buyuk bir ihtimalle. Onu rüyalarında görmek için uyumalı insanlar.Bilmem belki seversiniz belkide hosunuza gitmez benim hayallerimdeki Kerpe.

Bence artık zaman geldi.herkes hayallerindeki Kerpe’den bir kare alsın hep beraber resmedilmemiş bir tablo çizelim. Gökçekti daha da gökçek olsun değişilmez sevgilimiz Kerpe….

kerpe sahili havadan