kerpe,kerpe satılık ev,kerpe alkan yapı

Yaz Gibi Bahar Kerpe'de

Bu sene bahar ayları adeta yaz gibi bunu fırsata çevirmek isteyenler Kerpe’ye mutlaka uğrasın.!Mavinin ve yeşilin birçok rengi denizde ve ormanlarda bulacağınız 2018 baharı geldi çattı. Kerpe artık bu aylarda binbir renk ve heryer kuş ve böcek. Güneye bakan kumsal adete bir Bodrum kumsalı. Yamaçlarındaki ormanları bir Ayder yaylası. Kerpe’de her iklimden birşeyler var. Anlatmakla bitmez yaşandıkça vazgeçilmez!

2018 baharı adeta yaz gibi. Yağmurlar bu yıl Kerpe’den oldukça uzak. Sisli bahar sabahları neredeyse bir elin parmakları kadar. Güneş hemen her gün enerjisini yükseltiyor. Nisan boyu iyi giden havalarla birlikte Mayıs’ta deniz sezonu remen açılacağa benziyor. Deniz hala Ege kadar sıcak olmasa da güneşli günlerde denize girenler sayısı bir hayli fazla. Hafta sonları ziyaretçi sayısında her yıl olduğu gibi artan bir grafik mevcut. Kerpe otel ve pansiyonları yaz için son tadilatları artık bitiriyor. Kafeterya ve restoranlar menülerini yenilediler. Müşteriler bu yıl daha erken gelecek gibi. Kerpe yaz havasında bir baharı geride bırakıyor.

Kerpe için baharda en güzel aktivite sakin doğada yürüyüş yapmak. Kış yaz burada kalanlar bu keyfi doyasıya yaşıyor. Merkezden Kadınlar Plajına, Sarısu yolundan Omarağzı kamp alanına doğru birçok parkur var. Güneşin kendini gösterdiği her an yürüyen çiftleri görmeniz mümkün. Huzur veren iklimi ile Kerpe yaşanası zamnların doğru adresi.

Karadeniz ikliminin daha çok hissedildiği bahar aylarında sıcaklık oldukça makul seviyede. Mart ayında yağan yağmurlar dahi yemyeşil bir doğanın oluşması için yeterli oluyor. Ormanlarında Doğu Karadenizde var olan birkaç ağaç türü hariç hepsini görebiliyorsunuz. Şimdi doğa yeşilin her tonu ile Kerpe’de. Şehirden uzak yaşamak isteyen her insanın hayali Kerpe gibidir. Yaza göre çok sakin. Anayoldan 5 dakika orman içlerine yürüdüğünüzde kuş seslerinden başka ancak kaplumbağa ayak seslerini duyabilirsiniz.

Yaz aylarının kalabalık koşturması Kerpe lokantalarını oldukça yoğunlaştırır. Herkes hızlıca yemek ve denize kaçmak ister. Bahar öyle değildir. Sayıca az müşteri daha çok ilgi görür. Mekan ve zaman kısıtlamsı yoktur. Ticari yoğunluğun az oluşu misafire fazla ilgi anlamına geliyor. Güzel bir yaz öncesi Kerpe’ye bekliyoruz.