kerpe,kerpe satılık ev,kerpe alkan yapı

Kerpe'de Balık Kaptan'da Yenir...

Merhaba KerpeRehberi Takipçileri;

Bugün sizlere Kerpe’nin beklide en eski işletmerinden sayılan Kaptan Restaurant’ı tanıtacağım.

Biz Kerpe’ye vardığımızda, epey bi açtık. Ve ben mevsimin en taze balıklarından hangileri var dediğimde Karadeniz mezgiti önerdiler ve siparişimi verdim arkadaşımda bana güvenerek oda mezgit söylemek istedi ama ben olaya hemen müdahil oldum onun siparişini tekir ile değiştirerek iki farklı lezzeti deneyelim dedik.Önden kalamar tava ve karides güveçi ve doğal yeşilliklerden oluşan yeşil salatayı yazmadan geçemeyeceğim.

Gayet lezzetli bir sunumla güzel bir gün geçirdik. Balıklar yerli balkçıların küçük kayıklarından ve Kefken limanından günlük olarak temin ediliyor.Salata malzemeleride çevre köylerde yetiştirilen ürünler ile hazırlanmakta.

Kerpe Kaptan Restaurant’a yazın o hareketli ve kalabalığı bastırmadan arkadaşımla birlikte gittik. Öncelikle nezih ve deniz ile bütünleşmiş bu harika mekanın atmosferinden bahsetmek istiyorum.

Karadeniz’e kıyı olan küçük bir koy deniz çoğu zaman çarşaf gibi tabi kışın o sert havalar hariç, atmosferi ve oksijeniyle adeta başınızı döndüren ve iştahınızı tüm bu etkenlerle zirvelere çıkaran bir konumda bulunuyor

Kerpe Kaptan Restaurant 12 ay açık olmasından dolayı kış aylarında da rahatlıkla serpme köy kahvaltınızı ve balık ve ızgara çeşitlerini yiyebiliceğiniz alkolsüz aile işletmesidir. Sıcak havalarda ise dışarıda bulunan masalarda yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı deniz ile iç içe karşılayabiliyorsunuz.

İstanbul’dan, İzmit’ten ya da Sakarya’dan günü birlik kesinlikle ziyaret etmek isteyeceğiniz yerler arasında eklemenizde fayda olacağınız düşünüyorum. Zengin menüsünün yanında ayrıca Serpme Kahvaltı seçeneği de mevcut. Ailecek gelip vakit geçirebileceğiniz ve denizle ve doğayla iç içe güzel bir hafta sonunu karşılamak istiyorsanız Kerpe Kaptan Restaurant‘ı size tavsiye ediyorum…

Bir başka Kerpe yazımızda görüşmek dileğiyle…

 

kerpe kaptan restaurant