kerpe,kerpe satılık ev,kerpe alkan yapı

Kerpe'de Sonbahar Mevsimi

Kerpe’de otların sararıp, dökülen yapraklara eşlik ettiği mevsim sonbahar. Ekim ayının bitmesine sayılı günler kala  Kerpe sakinliğe kavuşmuş olur. Havaların güneşli olduğu günlerde özellikle hafta sonları kalabalık olur .Yağmurlu günerde ise malum Karadeniz olunca soğuk ve nemli. 

Yaz yoğunluğu bitip, insanlar şehre çekildiğinde güz tüm içtenliği ile hissedilir. Sesizlik bazen bir horoz sesi bazende bir martı sesi ile delinir. Yaşını almış tecrübeli ademoğlu hırkaları ile sahilde kahve yudumlar, gençler sıvanmış paçalarla sahilde yürür. Sakinlik iliklerinize işler insanların. Deniz sakin olduğunda bir göl, fırtınalı günlerde ise rüzgar saçlarınıza dalgaları savurur. Buraların yazını bilen güzüne aşık olur.

Hafta sonu Kerpe ziyaretçilerine rast gelirsiniz. Mutlulukları gözlerinden okunur. Temiz havayı içinize çektiğinizde yaşadığınızı hissedersiniz. Ufukta güneş var ise günbatımı harika olacak demektir. Kayalıklar bölümünde akşam muhteşem bir günbatımı sizler içindir. Romantizm yapmak için en iyi yer şüphesiz Kartal Kayalarda günbatımıdır. Balık avı yapmak isteyenlerde bu bölgede eğlencenin tadını çıkarabilir.

Lezzetli Balıkların Tadın

Güz denizde lezzeti balıklar demektir. Lüfer ve palamutlar her sabah ve akşam tezgahlarda ve Kerpe restoranlarında yerini alır. Güzel bir yemek için sahil kordonunda açık birkaç mekan mutlaka bulursunuz. Sonbahar son sıcaklarına devam ederken Kasım ayı Kerpe’si daha serin olacağa benziyor. İyisi vakit kaybetmeden Kerpe’ye uğrayın!