kerpe,kerpe satılık ev,kerpe alkan yapı

Eylül Demek Kerpe'de Balık Demektir

palamut kerpe

Tatillerin güzel yanlarından birisi de lezzetli enfes yemekler yemek ve güzel içecekler içmektir. Tatilin havasına girdiğinizde lezzetli yemeklerin hayalleri kurulur ve tatil başladığı andan itibaren bu hayaller gerçeğe dönüşür. Kerpe özellikle Eylül ayının girmesi ve avlanma yasağının kalkması ile olta balıkçılığı ve büyük balıkçı teknelerinin ağları ile tutulan palamut ve lüfer balıklarının lezzeti fevkalade olur

Av yasaklarının profesyonel olta balıkçılarına 15 Ağustos ‘ta son bulmasıyla Karadeniz’e göç eden lüfer ve palamut balıkları bolca avlanır. Tutulan bu balıklar Kerpe restoranlarının menülerinde en üst sıralarında yerini alır. Izgarada lüfer, tavada palamut keyfi eşsizdir.

Kerpe’de kiralık ev tutmuş iseniz yapmanız gereken sahilin solunda yer alan limana sabah 09:00-10:00 yada akşam saatlerinde güneş batarken uğrayarak balıkçılardan taze balık alabilirsiniz. Olta balığının o eşşsiz görüntüsü büyük semt pazarlarındaki balıklara benzemediğini göreceksiniz. Tavsiyemiz hemen yiyecekseniz balığınızı deniz suyu ile temizleyip, pişirmenizdir. Kerpe’de bulunan mini limanda şayet balık bulamaz iseniz 4 km yakında yer alan Kefken Balıkçı Barınağında mutlaka balık bulabilrisiniz.

Kerpe pansiyonalarının birçoğunda mutfak konsepti ile müşterilerine rezarvasyon yapmaktadırlar.Yada pansiyonun önünde bahçesinde mangal yakarak kömür ateşinde limandan satın almış olduğunuz balıkları arzunuza göre pişirebilirsiniz.

Tatil demek sizin için lezzet demek ise tavsiyemiz bu güzel palamut ve lüfer balıklarını kordon boyu sıralanmış balık restoranlarındaki şeflerin hünerli ellerine bırakmanızdır. Eylül ayının başında henüz yağlanmamış palamut balığını pişirmek biraz hüner ister, ayrıca lüferi yapacağınız ızgara ateşinin esaslı olması gerekmektedir. Lezzeti şansa bırakmayın Kerpe restaurantları sizleri bekliyor.

Balıkçılardan satın alacağınız balık fiyatlarını duyduğunuzda büyükşehirlerde balık yemenin ne kadar pahalı olduğunu anlayacaksınız.

palamut avı kerpe palamut avı kerpe

 

kerpe,kerpe satılık ev,kerpe guralp yapı