kerpe,kerpe satılık ev,kerpe alkan yapı

kerpe yasak33

Beklenen yaz sıcakları geldi, çattı ama Kerpe’nin son yıllarda yaşamadığı sıkıntı ve problemler bir türlü bitmedi. Günlerdir mevsim normallerini de aşan sıcaklar nedeniyle adeta kavruluyoruz son birkaç gün hariç. Mesaisi süren, çalışmak zorunda olan vatandaşın hali zaten harap. İzne çıkan çoğu vatandaş da tatil bölgelerindeki fiyatlar nedeniyle şehir dışına adım atamıyor. Hal böyle olunca geriye tek çare yakın bölge tatil yerleri tercih ediliyor. Kerpe’de konaklama yerleri yaz sezonuyla birlikte dolmaya başladı pek çoğunda yer bulunmuyor. Yurdum insanı bu konuda da Çok tedbirli tedbirli, yanında çadırını,çarşafını ve piknik tüpünü taşıyor ancak kamping alanlarına da para ödemek istemiyor.

TABELALARI KALDIRIN
“Bedava” tatil yapmak isteyen vatandaşa sahile çadır kurmaktan başka bir seçenek kalmıyor. Ancak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sahil şeridine çadır kurmayı yasaklamış durumda. Sahil şeridinin dört bir yanında “Bu alana çadır kurmak yasaktır” tabelaları asılı. Bu yasağı elbette takan yok. Kamuya ait olan sahil şeridinin, plajların kullanımının, çadır kurumunun engellenmesine karşı çıkan vatandaşlar Kerpe sahilini onlarca çadırla donatmış durumda. Akşamları ateş yakarak bir araya gelen “Bedava tatilciler” gönüllerince eğleniyor. Tatilciler, “yasaktır” tabelalarının kaldırılmasını istiyor.

PLAJ KAMPİNG ALANI GİBİ
Özellikle cumartesi akşam saatlerinde Kerpe sahiline akın eden vatandaşlar geceden gelip çadırlarını kurup ateş yakıp mangal partilerine geceden başlıyor alınan alkolün etkisyle şarkılar türküler denize girenler mi dersiniz ,sahilde şemsiye ve sezlonglar sahipsiz bir şekilde bırakıldığından istenildiği gibi geceden gelen bedavacı tatilcilerin yatakları ve korunakları haline geliyor sabahın ilk ışıklarına kadar bu böyle devam ediyor gürültü ve çevreye verdikleri zarar ve rahatsızlığı yazmıyorum tahmin edin.Geçtğimiz cumartesi akşamı bizzat saydım üşenmeden tam tamına sabaha karşı 81 adet irili ufaklı çadır kurulmuştu Kerpe sahiline.

Burdan YETKİLİLERE bir kez daha seslenmek istiyoruz tamam Kerpe kimsenin tapulu malı değil ama bu tarz olaylarının önüne geçmek sizler için çok kolay.Hem Kerpe’ye tatil için gelenlere Kerpe’nin güzelliklerini anlatıyoruz ama bu manzara karşısında boğazımız düğümleniyor.Hergün sahildeki şezlong ve şemsiyeler kırılıyor parçalanıyor ayıptır günahtır….

kerpe yasak 2

kerpe yasak3

 

kerpe,kerpe satılık ev,kerpe guralp yapı