kerpe,kerpe satılık ev,kerpe alkan yapı

Kerpe'nin Denizi Çocuklu Aileler İçin İdealdir...

Kerpe sahili, kuzey rüzgarlarına kapalı yapısı, incecik kumu ve sığ devam ederek derinleşmeyen denizi ile çocuklu aileler için ideal bir plajdır. Plaj ardında yer alan restaurant ve kafeler ile yeme-içme sıkıntısı yaşamayacaksınız. Belediyenin işletmesinde yer alan plajlarda şemsiye ve şenzlog imkanı ile güneşlenmek ve çocuklarını rahatça denize sokmak isteyen aileler bu plajda rahat edeceklerdir.

Yaz aylarında yakın bölgede yer alan şehirlere yakınlığı ile, iklimi ve yemyeşil doğası tatilcilerin gözdesi konumunda bulunan Kerpe plajı her geçen yıl daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Hafta sonu yakın illerden gelen insanlarla daha kalabalık olan Kerpe hafta içi daha sakindir. Plaj Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin son çalışmaları ile daha fazla kullanım alanına sahip olmuştur. Plaj kumu devamlı belediye ekipleri tarafından temizlenmektedir. Kumsalın sağ yanı havuz kenarı şekli gibi tasarlanmış olup direk suya atlamak isteyenlerin tercihidir. Sahilin mini liman ile Eski Kerpe arası kayalık kum karışımı bir yapıdadır. Kumsalın orta kısmı ise incecik bir kum ve sığ denizi ile ailelerin en çok tercih ettiği bölümdür. Pansiyon ve otellere oldukça yakın olan sahil Batı rüzgarları haricinde asla dalga almaz. Yaz aylarında kuzey rüzgarlarının özellikle poyraz rüzgarının etkisi Karadeniz’de etkili olduğu için plaj oldukça sakindir.

Uzun bir tatil düşünüyorsanız Kerpe pansiyon ve otellerinden erken rezarvasyon yapmayı ihmal etmeyiniz.Kerpe’de son yıllarda kiralık apart evlerde geniş aileler tarafından oldukça rağbet görmektedir. Yaz ortası tatil planlarında yer bulmak oldukça zordur. Çadır kamp seçeneği içinde merkezde çadır kamp işletmeleri mevcuttur.

Çocuklu aileler için rahat bir tatil Kerpe plajında mümkündür. Akşamları plaj kordon yürüyüşleri, lezzetli yemekler, içecekler ve dondurma keyfi. Sahil kumları çok ince ve temizdir. Kumdan kaleler ve havuzlar yapmak çocuklar için vazgeçilmezdir. Çocuklar daha ne ister ki.

Çocuklarınız ve sevdikleriniz ile iyi bir tatil için Kerpe sahili sizleri bekliyor.

kerpe denizi   deniz kerpe

kerpe,kerpe satılık ev,kerpe guralp yapı