kerpe,kerpe satılık ev,kerpe alkan yapı

Dost Acı Söyler Kerpe...

Fotoğraf tutkunluğumun yanı sıra , Turizm sektöründe çalışıyorum. Kerpe çok sevdiğim , 4 mevsim kaçış noktam , Kerpe Kocaeli’nin birkaç turizm alanından bir tanesi , küçücük bir liman kasabası iken 200 yıl öncesi o halini görmeyi dilerdim lakin istilaya uğradıktan sonra plansız ve düzensiz yapılaşma sonucunda görselliğinden çok şey kaybetmiş olduğu gibi, tek kurtarıcısı olan deniz sahilleri de kirliliğin her türlüsünden nasibini almış !

Uzun süren karlı ve soğuk havalardan sonra nihayet bu gün tam anlamıyla güneşi görebildik ve makinemi kaptığım gibi soluğu Kerpe’de aldım. Gittiğimde Kerpe bomboştu , her zaman yemek yediğim balıkçıma gidip enfes bir ziyafet çektikten sonra, fotograf çekmek için sahildeki kayalara yöneldim. Giderken yol güzergahı balçık içindeydi , köpeklerin devirip dağıtmış olduğu çöp bidonları ,Kerpe’de sanki kimsenin yaşamıyor olduğunu, kurumlar dahil,herkesin söz bir edip beldeyi terk ettiğini gösteriyordu adeta ! Zor bela çıkabildim çukurlardan,balçıklardan , sahile vardığımda ise, başka bir kötü sürpriz bekliyordu, sahilde şimdiye kadar öyle bir acımasız kirlilik görmemiştim ! çok yazık dedim ! Denetimsizlik ve vurdum duymazlık .. Güzelim cenneti ne hale getirmiş !
Kerpe’de turizme hizmet eden ve orada daimi oturan sakinlere sesleniyorum .. sahip çıkın ! ..insanların çevreyi kirletmesini önlemek , kirlettiklerini toplamaktan daha kolaydır ! Belediye yetkilileri de belki bu durumdan utanır ve denetimlerini sıklaştırırlar ! ..Başta kendilerini sorgulamak kaydı ile tabi ! Dost acı söyler ...Kerpe’yi çok seven bir dost olarak hissettiklerimi söyledim !

Ve benim gibi düşünen binlerce kişi olduğunu ve sırf bu yüzden Kerpe’yi ihmal ettiklerini tahmin ediyorum ! Biz fotografçılar, denizi böceği çeker , onu bir şekilde güzel gösteririz, lakin, orada kaldığımız süre 3-5 saattir , halbuki tatil için Kerpe’yi tercih edenler ...Hangi kötünün arasından iyiyi ve kaliteyi seçip görebilecekler...

Siz düşünün ! Sevgiler ...Saygılar tüm Kerpe’ye ..

kerpe haber

 

Yorumlar  

+1 # KerpeAylin ocsu 16-05-2017 15:06
Yazinizi okudum öncelikle hassasiyetiniz icin tesekkurler. Biz 40 seneden fazladir kerpeliyiz ve bu guzel beldenin hali bizleri de cok uzuyor. En buyuk sorunumuz orgutlenememek. Bireysel olarak yaptigimiz her sey havada kaliyor maalesef. Belediyelerinde bizlere kulaklari kapali onlar anca kadin plaji derdindeler bir saglik ocagimiz bile yokken. Cennet gibi olacak bir yer copluk icinde her sene. Ama kimseye laf anlatamiyoruz. Ne yapsak bizde bilemedik
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

kerpe,kerpe satılık ev,kerpe guralp yapı