kerpe,kerpe satılık ev,kerpe alkan yapı

Günübirlik Kerpe'ye Geziler

Hafta boyu iş hayatının stresini ve yorgunluğunu atmak için hafta sonunun gelmesini iple çekeriz. Kimi zaman denize girmek, kimi zaman piknik yapmak kimi zamanda uzun yürüyüşler ile kafa dinlemek isteriz. Tüm bu ihtiyaçlara cevap verebilecek bir yer var Kerpe…

Tertemiz Mavi bayraklı plajı, Karadeniz’in mimar gibi şekillendirdiği falezleri, yemyeşil ormanları ile günübirlik seyahatların vazgeçemediği bir yer Kerpe. İstanbul’a 150 km, Sakarya’ya 45 km ve İzmit’e 50 km mesafesi ile ulaşımı kolay ve hız limitlerine uydukça yollar oldukça güzel. Yol boyunca çok güzel manzaralar mevcut. Her mevsim ayrı ayrı fotoğraflar veren bu yol güzergahı sizin için eğlenceli bir yolculuk olacaktır.

Hafta sonu uyandığınızda güzel bir kahvaltı için Kerpe iyi bir seçim olacaktır. Kerpe restoranları yörede yetişen en leziz kahvaltılıkları size sunacaktır. Ayrıca yol üstünde kurulmuş mekanlarda köy kahvaltısı yapıp kahve için Kerpe kafeleri deniz manzarası eşliğinde çok iyi bir seçim olacaktır. Ayrıca Kerpe restoran ve cafelerinde deniz manzaralı akşam yemeği için yer ayırtabilirsiniz. Kerpe günübirlik ziyaret edenler yemek yemek, doğa yürüyüşü yapmak, dalga sörfü, tüplü dalış gibi aktiviteler yapabilmektedirler.

Kerpe’yi günlük ziyaret ettiğinizde muhakkak Kerpe Kayalıklarını, ( Kartal Kaya ) Miço Kadınlar Plajını, Omarağzı Kamp Alanını, Eski Kerpe Burnu’nu sonrasında ise Kefken’de bulunan Pembe Kayalıkları mutlaka ziyaret ederler. Hem yürüyüş yapmak hem fotoğraf çekmek hemde bu doğal güzellikleri gezmek için her yıl 100 binlerce kişi yöreyi ziyaret etmektedir.

İstanbul başta olmak üzere hafta sonu doğa yürüyüşü konseptli gezi turları Kerpe günübirlik ziyaretlerinin kış-yaz artarak devam etmesini sağlamıştır. Şehir stresinden uzak şirin bir sahilde zaman geçirmek insanlara oldukça iyi gelmektedir. Yaz aylarında özellikle denize girmek için popüler olan Kerpe her geçen yıl daha çok ziyaretçi ağırlamaya devam etmektedir.

Her geçen yıl ziyaretçi yoğunluğu artan Kerpe dört mevsim günlük ziyaret edilip, hoş vakit geçirebileceğiniz Karadeniz’in Bodrumu Kerpe sizleri beklemektedir.

kerpe kefken turları

kerpe,kerpe satılık ev,kerpe guralp yapı